השכרת מהדקי אדמה

השכרת מהדקי אדמה

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ איתנו?

סרטוני מהדק אדמה מהשכרה בזמן עבודה

הידוק אבנים משתלבות בחניה

עבודה עם מהדק אדמה להידוק אבנים משתלבות על חול בחניה בתל אביב

הידוק אדמה כהכנה לדשא סינטטי

השכרת מהדק אדמה לצורך הידוק חול לפני הנחת דשא סינטטי או לפני הנחת אריחי רצפת גומי לחדר כושר חיצוני

מהדק אדמה על אבנים משתלבות גדולות

בניית מדרכה בגבעתיים והידוק אבנים משתלבות גדולות עם מהדק אדמה בנזין (ג'בקה) מהשכרה

מידע אודות השכרת מהדק אדמה

את החשיבות של הידוק הקרקע עם מהדק אדמה עדיף לגלות לפני תחילת העבודה ולא מאוחר מידי אחרי שהעבודה הסתיימה או כאשר מתגלים פגמים כתוצאה מיסודות לא יציבים.

ריצוף באבנים משתלבות? שדרוג החצר עם דשא סינטטי? ריצוף מדרכה, שביל גישה, חניית רכבים או בניית מדרגות גינה? הצלחת הפרוייקט תלוייה בקרקע יציבה ודחוסה שעליה נתבסס. אפשרויות שונות ודרישות שונות של הידוק יתאימו בכל סוג עבודה ובהתאם לסוג לקרקע.


מידע אודות השכרת מהדק אדמה - הידוק אדמה רטובה

למה צריך בכלל להדק את השטח?

מה פעולת ההידוק עושה? המטרה הסופית של הידוק האדמה היא להוציא כיסי אוויר שנמצאים בתוך החומר - האדמה, חצץ, חול, אבנים, אבק וכו… בין הגרגירים נמצאים כיסי אוויר וברגע שנפעיל כוח עם פלטת ההידוק הכבדה שדופקת ורוטטת על האדמה נקרב בין החלקיקים ונוציא את כיסי האוויר מתוך החומר - מה שיגרום לחומר להיות דחוס יותר ויציב יותר.

מה קורה כאשר אין הידוק מספיק? שטח שלא מהודק מספיק יגרום לבלאי גבוה ומהיר של מה שהנחנו מעל. אם זה אבנים משתלבות שיזוזו, יתרוממו או ישקעו. דשא סנטטי שלא יהיה אחיד בגובה שלו ויגרום לאנשים ליפול ולבלאי גבוה. שביל הליכה או חנייה עם חורים, שקעים ובורות שיווצרו בגלל שהבסיס עליו נבנה לא היה מהודק ודחוס.

אבנים משתלבות שהתרוממו, שקעו וזזו בגלל הידוק לא מספיק של האדמה

הידוק אדמה / חצץ / עפר / חול - המדע מאחורי סוג הקרקע

הבנת המדע מאחורי תהליך הידוק האדמה תעזור לכם להגיע לתוצאות טובות יותר ואולי אפילו להפוך את עבודת ההידוק למעניינת יותר.

סוגי הקרקע והאדמה להידוק: נהוג לחלק את סוגי הקרקע ל-4: חרסית, טין, חול וחצץ כאשר המאפיין הבולט שמבדיל בין הסוגים הוא גודל החלקיקים והאבנים המרכיבים את המצע. הסוג הראשון הוא עם החלקיקים הקטנים ביותר (עד 0.004 מ"מ) והחצץ הוא עם החלקיקים הגדולים ביותר (עד 7 ס"מ). כל מה שגדול מכך נחשב סלע.

קרקע המכילה תערובת של חלקיקים בגדלים שונים תהיה הכי קלה ויעילה להידוק מכיוון שכל חלק בגודל שלו ממלא חלל מתאים וסה"כ ההידוק יוצא חזק יותר מאשר מצע שעשוי רק מחלקיקים שהם אחידים ובאותו הגודל.

לדוגמא, קרקע העשויה מחול עדין ואחיד שכל הגרגירים שלו באותו הגודל תהיה קשה להידוק. מצד שני גם חצץ העשוי מאבנים בגודל אחיד (עם חלקיקים גדולים בהרבה מחול) יהיה קשה להידוק. ההידוק הטוב ביותר יושג ע"י שילוב של כמה סוגי מצעים עם חלקיקים בגדלים שונים כאשר החלקיקים הקטנים ימלאו את החללים בן החלקיקים הגדולים יותר ולבסוף יושג משטח שהוא דחוס מאוד עם יכולת התנגדות גבוהה ועמידות.

סוגי אדמה ומצע שונים להידוק - חצץ, עפר, חול, ומספר סוגי אדמה עם חלקיקים בגדלים שונים

התקנת דשא סינטטי - הידוק אדמה וחצץ עם מהדק אדמה לפני הנחת דשא סינטטי

שלב הכנת הקרקע והשטח הוא השלב החשוב ביותר בהתקנת דשא סינטטי.

לפני הנחת דשא סינטטי, מסירים אדמה וסלעים ודוחסים חצץ כדי ליצור בסיס יציב. הדחיסה וההידוק מגבירים את היציבות של הקרקע והעומס שהיא יכולה לשאת ומונעים שקיעה, התרוממות, תזוזה והתקמטות של הדשא הסינטטי ומאריכים את העמידות שלו לאורך שנים.

בעיות דשא סינטטי של קריסה, שקיעה, התרוממות עם חלקים בולטים, והתקמטות הן תוצאה של התקנה לא נכונה וקרקע שלא מהודקת כמו שצריך.

התקנת דשא סינטטי על אדמה וקרקע מהודקת בצורה נכונה תתן:

  • תתן חוזק ותמיכה לדשא הסינטטי
  • הארכת עמידות ואורך החיים של הדשא
  • תאפשר התקנת דשא סינטטי קלה ומהירה יותר
  • תאפשר ניקוז של מים והתמודדות בפני קור ואף קיפאון
  • מניעת שקיעות והתרופפות, קימוטים, התרוממויות ובליטות
  • תאפשר החלפת הדשא הסינטטי בעתיד בקלות ללא צורך בהידוק נוסף

לפני ההידוק - גינה עם שטח חצץ הנדרש להידוק לפני הנחת שטיח דשא סינטטיהתקנת דשא סינטטי - שלב הידוק האדמה והחצץ עם מהדק אדמההשלב הסופי - גינה עם דשא סינטטי שהונח על קרקע שהודקה כמו שצריך במהדק אדמה

כלים נוספים שאולי יעניינו אותך

כתוב לנו הודעה בוואסאפ
טלפון השכרת כלי עבודה